Pratimai nuo celiulito

Sportas – didžiausias celiulito priešas

Vienas iš pagrindinių  kovos su celiulitu būdų yra sportas. Jis padailina figūrą, sustiprina raumenis, tuo pačiu lygina ir odą. Rinkitės pratimus, kurie stiprina apatiniają kūdi dalį: kojas, sėdmenų sritį, liemenį, nes būtent čia labiausiai linkęs formuotis celiulitas (žinoma, pasitaiko kad jis randamas ir ant rankų ar blauzdų, bet čia jau retesniais atvejais). Taip pat rekomenduojama užsiimti kardio treniruotėmis, kurios greitina medžiagų apykaitą, skatina kraujo cirkuliaciją bei ypač efektyviai tirpdo riebalus. Maksimaliam efektui geriausia derinti kardio pratimus (treniruokliai, bėgiojimas, ar spartus ėjimas), su apatinės dalies stiprinimu.

celiulitasEfektyviai nuo celiulito padėti gali tempimo pratimai. Jie puikiai gerina raumenų tonusą, tuo pačiu nereikalaudami pernelyg daug pastangų. Taip pat labai tinka apšilimui, prieš pradedant treniruotę, ar atliekant kitus pratimus.

Atsisėskite ant grindų, vieną koją ištieskite o kitą sulenkite per kelį ir pėda atremkite į ištiestosios kojos šlaunį. Lenkitės į priekį siekdamos ištiestosios kojos pirštų. Stenkitės, kad nugara išliktų tiesi. Lenkitės, kol pajusitę tempimą ištiestoje kojoje (turite pajusti tempimą, jokiu būdu ne skausmą. Nereikalaukite iš savęs per daug, ypač jei tik pradedate sportuoti, lenkitės tiek, kiek jums leidžia kūnas, vėliau, pastoviai sportuojant, galimybės natūraliai padidėja). Tokioje padėtyje išbūkite kelias minutes. Tą patį pakartokite su kita koja.

Ir toliau sėdima ant grindų, nugara tiesi, Suglauskite pėdas, keliai turėtų žiūrėti į skirtingas puses tada lengvai spauskite kelius prie grindų. Spauskite labai švelniai, ir palengva, tol kol jausite nestiprų tempimą.

Atsistokite tiesiai, viena ranka įsikibkite į kėdės atlošą, lygsvarai išlaikyti. Vieną koją lėtai kelkite į šoną, tada lėtai nuleiskite. Pakartokite vienai kojai 10-15 kartų. Tada tą patį judesį atlikite su kita koja. Šis pratimas padeda šlaunų šoninius raumenis stiprinti. Sėdmenų sričiai bei užpakalinėms šlaunų pusėms tinkantis pratimas būtų įsikibti į kėdės atlošą abiem rankomis ir lėtai kelti koją atgal, pakėlus judesį keletui sekundžių užfiksuoti ir nuleisti žemyn. Pakartoti kiekvienai kojai po 10-15 kartų.

Atsigulkite ant grindų šonu. Kojos suglaustos ir ištiestos. Vieną koją lėtai kelkite į viršų, vėliau lėtai nuleiskite. Tą patį atlikite ir su kita koja, gulėdami ant kito šono. Sustiprinsite šlaunų šoninius raumenis, tuo pačiu padailinsite ir klubus.

Dar daugiau pratimų…

Norint įveikti celiulitą, labai svarbu stiprinti sėdmenų srities raumenis. Tam  tinkamas pratimas būtų toks: atsiklaupkite ant žemės (į žemę remkitės alkūnėmis bei keliais), viena koja ištiesta, kita sulenkta devyniasdešimt laipsnių kampu. Ištiestąją koją lėtai kelkite į  viršų, viršuje 2-3 sekundėms judesį užfiksuokite, tada nuleiskite žemyn. Kiekvienai kojai pakartokite po 10-15kartų.

Atsisėskite ant grindų, nugarą išlaikykite tiesią. Vieną koją ištieskite į priekį, kitą laikykite sulenktą 90 laipsnių kampu. Ištiestąja koją lėtai pakelkite nuo žemės, palaikykite 5-15 sekundžių ir tada lėtai nuleiskite. Pakartokite pratimą abiems celiulitaskojoms 10-15kartų, tai efektyviai stiprina užpakalinius šlaunies raumenis.

Atsistokite nugara į sieną, atsiremkite į ją. Lenkite kojas ir slyskite siena žemyn, kol kojos bus sulenktos 90 laipsnių kampu (tarsi sėdėtumėte ant kėdės), tokioje padėtyje išbūkite tiek ilgai, kiek pajėgiate. Šis pratimas labai gerai stiprina šlaunų ir sėdmenų raumenis.

Taip pat puikus pratimas probleminėms vietoms stiprinti – paprasčiausi pritūpimai. Tik stenkitės kad nugara išliktų tiesi, kojos pečių plotyje ir padai neatsiplėštų nuo grindų. Atlikite 30 pritūpimų kasdien. Gali išmėginti ir įtūpstus į priekį, jie stiprina ne tik sėdmenų sritį, bet ir šlaunis. Atsistokite tiesiai, viena koja ženkite žingsnį į priekį ir padarykit įtūpstą, koja turėtų būti sulenkta 90 laipsnių kampu, nugara tiesi, stenkitės kad sulenktosios kojos geliai neišsikištų toliau kojos pirštų.

Vaikščiokite kaip įmanoma daugiau. Spartus ėjimas degina riebalų sankaupas taip pat efektyviai, kaip ir bėgimas, ir reikalauja šiek tiek mažiau pastangų. Vos tik geras oras, nieko nelaukite ir eikite sparčiu žingsniu pasivaikščioti, rinkitės vis kitą maršrutą, nebus nuobodu, jei yra galimybė, rinkitės skirtingo intensyvumo „trasas“ – su kalniukais, pakalnėm, laiptais ir pan. Žinoma, jei esate labiau patyrusi sportininkė, drąsiai į režimą įtraukite ir bėgimą.

Celiulitas

Baiminatės celiulito? O gal norite jo atsikratyti visiems laikams? Tuomet šis blogas yra kaip tik Jums. Jame pateikiami patys aktualiausi straipsniai, pradedant kas yra celiulitas ir baigiant, kaip jo galima atsikratyti!

Draugai: